ارورها, بلاگ

ارور ماشین لباسشویی آبسال

ارور ماشین لباسشویی آبسال

همه چیز درباره ارور ماشین لباسشویی آبسال

پیشرفت تکنولوژی و فناوری های برتر در تولید لوازم خانگی پیشرفته و هوشمند نقش عمده در زندگی افراد خواهد داشت و به نحوی رفاه و آسایش زیادی به ارمغان می آورد. البتهخ همیشه همه چیز بر اساس برنامه ریزی ها عمل نخواهد کرد و در برخی تکنولوژی ها نیز خطا و ارور دیده می شود. در این مقاله قصد داریم در رابطه با ارور ماشین لباسشویی آبسال مواردی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر لباسشویی با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

 

ارور ماشین لباسشویی آبسال چگونه مشخص می شوند؟

 

وجود لوازم خانگی پپیشرفته در زندگی افراد از اهمیت زیادی بر خوردار است و به نحوی سبب تنبل شدن آن ها خواهد شد. بدترین اتفاق زمانی رخ می دهد که  عملکرد هر یک از لوازم هوشمند مذکور با مشکل روبرو شود. ماشین لباسشویی آبسال با عملکرد فوق العاده می تواند جایگاه خاصی در انتخاب لوازم خانگی مخصوصا، جهیزیه عروس به خود اختصاص داده. اما با توجه به فرایند صحیح و تکنولوژی به کار رفته در آن ممکن است گاهی عملکرد این محصول با مشکلات و خطا هایی روبرو شود.

 

ارور ماشین لباسشویی آبسال می تواند ناشی از هر اتفاقی باشد. گاهی ممکن است درست نچرخد و یا لباس ها به خوبی آبگیری نمی شوند. اغلب ارور ها مربوط به عمل نکردن درست تایمر و یا نشت آب به بیرون است، چند گزارش در باره خشک نشدن و عدم آبگیری صحیح نیز گزارش شده، البته در رابطه با عدم انتقال آب گرم به داخل و انتقال آب کثیف به لوله های خارجی نیز مطالبی در دست می باشد. تمامی موارد عنوان شده به عنوان یک نوع از ارور ماشین لباسشویی آبسال شناخته شده اند و در رفع چنین خطاهایی نیز راه کارهای مناسب ارائه خواهد شد.

 

هر یک از ارور ماشین لباسشویی آبسال چه عملکری را مختل می سازد؟

 

در زمان بروز اتفاقات و یا خطاهایی در نحوه عملکرد ماشین لباسشویی آبسال در گام اول می بایست ب تعمیرکار و تکنسین متخصص اطلاع داد. عیب یابی درست خطا و ارور ها نقش مهمی در کاهش زمان تعمیر خواهد داشت. متخصصان به منظور کاهش مدت زمان تعمیرات مربوطه، طی یک اقدام مفید، ارور ماشین لباسشویی آبسال را بخش بندی و در نهایت نامگذاری کرده اند و برای رفع هر یک از آن ها دستوالعمل خاصی عنوان نموده اند.

 

بر اساس چنین اقدامی با شناخت و کشف خطا در عملکرد ماشین لباسشویی آبسال به سادگی  و و بر حسب تجربه خود راه مقابله با این مشکل را مشخص و در صدد رفع آن بر می آیند.

 

خطا F 01:

 

این ارور بیانگر ضعف عملکرد در قسمت آبگیری و یا نبود مقدار آب مورد نیاز به منظور آبگیری لباس ها می باشد. در این حالت بی شک شیر انتقال آب با مشکل رو برو شده است به همین دلیل عملیات آب رسانی با مشکل رو برو خواهد شد. در حالتی دیگر علت خرابی مربوط به برد الکتریکی و یا سنسور تشخیص میزان آب است، این احتمالات می تواند به اتصالی در سیم کشی و یا عدم ورود آب از شیر ورودی نیز ارتباط داشته باشد.

 

خطا F 02:

 

ارور F 02 منحصرا بیانگر وجود مشکل در قسمت هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد، وجود خرابی و یا ضعف در اتصالات و یا سوکت های مربوط به این قسمت سبب بروز مشکلاتی در عملکرد ماشین لباسشویی آب سال خواهد شد. البته در گزارشات دیگر برخی تکنسین ها این ارور را متعلق به فرمان بر ماشین لباسشویی می دانند که برای اطمینان از این گفته لازم است در زمان تعمیر این قسمت از ماشین لباسشویی نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 

خطا F 03 :

 

ارور عنوان شده در راابطه با نحوه قرارگیری لباس ها و خود ماشین لباسشویی می باشد. نا متوازن بودن نحوه قرار گیری ماشین و یا تجمع لباس ها در یک گوشه از محفظه داخلی آن سبب بروز چنین خطایی خواهد شد البته چنین رویدادی را نمی توان خطا عنوان کرد چرا که بر اساس اشتباه انسانی اتفاق می افتد.

 

خطا F 04:

 

این خطا را مربوط به بخش برد الکتریکی و یا قسمت میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی عنوان می کنند. در چنین خطایی تمامی مشکلات به عدم کارایی صحیح درب ماشین اشاره دارد.

 

خطا F 05:

 

در این خطا که به میزان حرارت آب مربوط است، خرابی و ارور بخش NTC یا سنسور المنت حرارتی را مد نظر قرار داده است. میزان خرابی و خطا در عملکرد ماشین لباسشویی با توجه به بررسی های مربوط به این ناحیه مشخص خواهد شد.

 

خطا F 06:

 

این خطا به نحوی مکمل ارور قبل می باشدبه صورتی که در ارور  F05 خطا مربوط به سنسور المنت حرارتی بود اما این خطا بیانگر ایراد و مشکل در المنت حرارتی است. البنه در برخی موارد نیز ممکن است این خطا به برد حالکتریکی اشاره کند که در نهایت به بخش المنت حرارتی باز می گردد.

 

خطا F 07:

 

ارور ماشین لباسشویی آبسال فوق در رابطه با خرابی های پمپ آب، شیر برقی، و یا لوله تخلیه آب است که در روند آب رسانی و تخلیه آب کثیف اخلال به وجود می آورد. از سوی دیگر این ارور می تواند بخش فرمان های مربوط به آب رسانی در برد الکتریکی را تحت تاثیر قرار دهد.

 

خطا F 08:

 

مهم ترین بخش خطاها در ارور F 08 که مربوط به موتور ماشین لباسشویی است اشاره دارد. در این حالت بخش زیادی از عملکرد ماشین لباسشویی با مشکل مواجه خواهد شد به عنوان مثال در این خطا موتور ماشین لباس شویی ممکن است قفل کند و یا اتصالات آن در برد الکتریکی با مشکل حاد روبرو شود.

 

خطا F 09:

 

خطای مذکور منحصر به برد الکتریکی و ایرادات مربوط به آن است. در این ارور ممکن است اتصالات برد با سایر قسمت ها قطع شود و یا اتصالات سوکت با مشکل مواجه شود. که در نهایت سبب قطع شدنن تمامی ارتباطات و اتصالات خواهد شد.

 

برای رفع ارور ماشین لباسشویی آبسال لازم است چه اقداماتی صورت پذیرد؟

 

در رفع تمامی ارور ماشین لباسشویی آبسال عنوان شده یک نقطه مشترک وجود دارد و آن هم داشتن مهارت کافی برای پایان دادن به تمامی خرابی ها است. در زمان بروز هر یک از ارور های مذکور لازم است بدون دستکاری های ناشیانه، به تکنسین مربوطه اطلاع داده تا با استفاده دانش خاص خود در صدد رفع خطاها بر آید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *