ارورها, بلاگ

ارور ماشین لباسشویی اسنوا 5 کیلویی و حایر مدل 601 و 801

ارور ماشین لباسشویی اسنوا

بررسی ارور ماشین لباسشویی اسنوا

ارور ماشین لباسشویی اسنوا کدهای خطایی هستند که درصورت بروز مشکل در صفحه نمایش لباسشویی نمایش داده می شود.

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر لباسشویی با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

 

عیب یابی و بررسی ارور ماشین لباسشویی اسنوا 5 کیلویی و حایر مدل 601 و 801 بر اساس تعداد چشمکی که در 4 ثانیه میزند:

روشن نشدن چراغ

 

چنانچه چراغ تعبیه شده برروی درب ماشین لباسشویی به کلی روشن نشود دو دلیل عمده دارد: یکی اطمینان از بسته شدن درب ماشین لباسشویی می باشد و دوم آسیب دیدگی جدی میکرو سوئیچ می باشد.

 

دارندگان این مدل ماشین لباسشویی اگر با همچنین شرایطی روبه رو شدند بایستی ابتدا از بسته شدن درب ماشین لباسشویی به درستی اطمینان حاصل کرده و اگر مشکل رفع نشد نسبت به تعویض و یا تعمیر میکرو سوئیچ اقدام نمایند.

 

2 مرتبه چشمک

 

اگر ماشین لباسشویی مربوطه در 4 ثانیه 2 بار چشمک بزند مشکل از مرحله تخلیه آب می باشد. خانوار هایی که از این مدل ماشین های لباسشویی استفاده می کنند و با چنین مشکلاتی مواجه هستند بایستی در وهله اول مسیر تخلیه آب اعم از لوله، پمپ و فیش های آن را چک کنند و در نهایت اگر آسیب جدی وجود داشت از متخصص تعمیر لباسشویی درخواست کمک نمایند.

 

3 مرتبه چشمک

 

اگر چراغ لباسشویی مان در 4 ثانیه 3 بار چشمک بزند نشان دهنده آسیب دیدگی سنسور حرارتی است که مهم ترین نشانه ی آن گرم نشدن آب می باشد. افراد بایستی در چنین مواقعی در جهت تعمیر و یا تعویض سنسور حرارتی از ناحیه نمایندگی ها اقدام نمایند.

 

4 مرتبه چشمک

 

4 بار چشمک زدن چراغ لباسشویی در 4 ثانیه نشان می دهد المنت لباسشویی خراب است و آب به شدت داغ می شود. در این شرایط لازم است اقداماتی در جهت بررسی و تعمیر سنسور حرارتی و المنت صورت بگیرد.

 

5 مرتبه چشمک

 

نشان از وجود مشکل در مسیر ورودی آب و هیدروستات می باشد. چنانچه با همچین مشکلی روبه رو هستید ابتدا قدرت فشار آب را چک کنید اگر همه چیز مرتب بود سپس برای بررسی دقیق تر هیدروستات اقدام نمایید.

 

6 مرتبه چشمک

 

چنانچه در چراغ لباسشویی خود مشاهده کردید که در 4 ثانیه 6 بار چشمک میزند بایستی خیلی سریع متوجه شوید که در برد ماشین لباسشویی اشکالی وجود دارد. هرچند ممکن است برد از لحاظ ظاهری سالم باشد اما ممکن است مشکل فنی باشد. پس لازم است بررسی دقیق تری به نسبت این مورد انجام شود.

 

7 مرتبه چشمک

 

هرچه تعداد چشمک زدن چراغ لباسشویی در 4 ثانیه افزایش یابد نشان می دهد که عیب اساسی و جدی تری وجود دارد حال پس از 7 بار چشمک زدن باید به سراغ موتور لباسشویی برویم. تعمیر این بخش از لباسشویی بایستی به وسیله تعمیرکار ماهر انجام شود. تعمیر بایستی روی کانکتور موتور انجام شود. در صورت برطرف نشدن عیب نسبت به تعویض موتور اقدام نمایید

 

8 مرتبه چشمک

 

در نهایت 8 بار چشمک زدن چراق تعبیه شده بر روی درب اصلی لباسشویی نشان دهنده وجود مشکل در 3 بخش اساسی لباسشویی یعنی هیدروستات، برد، و شیر برقی می باشد. برای اصلاح و رفع مشکل بایستی هر سه این قطعات تعویض شوند.

 

آشنایی با ارور ماشین لباسشویی اسنوا 5 کیلویی و حایر مدل 601 و 801

 

برای این مدل لباسشویی ها 8 ارور مختلف وجود دارد که لازم است افراد با آن ها آشنا باشند تا در صورت برخورد با هر یک بتوانند جهت تعمیر قطعه مربوطه اقدام نمایند.

 

ارور E1: با مشاهده این ارور متوجه می شوید که چراغ لباسشویی تحت هیچ شرایطی روشن نمی شود. معمولاً این ارور نشان دهنده این است که درب ماشین لباسشویی نیمه باز مانده و همانند سابق به صورت استاندارد بسته نشده است.

 

ارور E2: با این ارور چراغ لباسشویی پس از یک دقیقه 2 بار چشمک می زند و سپس 4 ثانیه خاموش می شود. از آسیب هایی که با وجود این ارور نمایان می شود وجود مشکل در پمپ تخلیه می باشد.

 

ارور E3: پس از 3 بار چشمک زدن چراغ لباسشویی 4 ثانیه خاموش می شود. این ارور برای افراد مشخص می کند که ترمیستور خراب است و دچار آسیب دیدگی جدی شده است.

 

ارور E4: پس از 4 بار چشمک زدن چراغ تعبیه شده بر روی درب ماشین لباسشویی 4 ثانیه خاموش می شود. خرابی هیتر از جمله عواملی است که باعث ایجاد این ارور در ماشین لباسشویی می شود.

 

ارور E5: پس از مشاهده این ارور برای اولین بار چراغ ماشین لباسشویی پس از هر 8 دقیقه 5 بار چشمک می زند و 4 ثانیه خاموش می شود. نمایش این ارور نشان دهنده عدم ورود آب به داخل لباسشویی طبق معمول می باشد.

 

ارور E6: نشان می دهد که برد ماشین لباسشویی خراب است که از علائم آن 6 بار چشمک زدن پشت سر هم و 4 ثانیه خاموش شدن چراغ می باشد.

 

ارور E7: این ارور نمایانگر خرابی موتور می باشد که از علائم آن 7 بار چشمک زدن چراغ و 4 ثانیه خاموش شدن آن می باشد.

 

ارور E8: از علائم نشان دهنده آسیب دیدگی هیدرواستات می باشد که پس از آن 8 بار چشمک چراغ را شاهد هستیم و 4 ثانیه خاموش شدن آن.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *