ارورها, بلاگ

ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

اطلاعات مفیدی درباره ی ارور ماشین لباسشویی پاکشوما که دانستن آنها خالی از لطف نیست

 

هدف از نمایش ارور ماشین لباسشویی پاکشوما روی پنل دستگاه، جلوگیری از مشکلات جدی که مسلما هزینه های زیادی به همراه دارد و همچنین پیشگیری از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

 

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر لباسشویی با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

 

در ادامه به کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما می پردازیم قبل از بررسی ارورهای دستگاه باید به این نکته مهم توجه کنید که اگر تخصصی درباره ی ماشین لباسشویی پاکشوما ندارید به هیچ عنوان خودسرانه دست به تعمیر دستگاه نزنید و این کار را به تکنسین متخصص واگذار کنید.

 

کد ارور PE در ماشین لباسشویی پاکشوما روی پنل دستگاه نشان دهنده ی احتمال خرابی در قسمت هیدروستات می باشد. برای برطرف شدن ارور PE باید مقدار مقاومت پایه های دستگاه توسط تکنسین چک شود. اگر هیدروستات دستگاه دچار سوختگی شده بود باید تعویض گردد.

 

کد خطای OE در ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده ی مشکل در قسمت پمپ تخلیه دستگاه می باشد برای برطرف کردن این مشکل کافیست لوله تخلیه آب چک شود تا دچار گرفتگی نباشد و همچنین باید مقدار مقاومت سیم پیچ پمپ تخلیه توسط تعمیرکار حرفه ای اندازه گیری شده و در صورت مشکل تعویض گردد.

 

خطای DE در ماشین لباسشویی  پاکشوما زمانی پدیدار می شود که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دچار خرابی شده باشد. اگر چه دلایل دیگری هم در بروز این مشکل وجود دارد از جمله: ایجاد مشکل در قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و سوختگی میکروسوئیچ درب دستگاه از عوامل خرابی و نشان دهنده ی کد DE می باشد و همچنین برای تعویض قطعه به دلیل حساس بودن باید این کار را به تکنسین متخصص سپرد.

 

خطای E10 در ماشین لباسشویی پاکشوما زمانی به وجود می آید که آب بیش از حد در جریان دستگاه وجود داشته باشد. برای رفع این خطا باید فیلتر شیر برق، شلنگ فرمان هیدروستات و فشار آب توسط تعمیرکار بررسی شود.

 

خطای E20 در ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده ی ایراد از ناحیه ی پمپ تخلیه دستگاه می باشد.

 

خطای E21 در ماشین لباسشویی پاکشوما زمانی به وجود می آید که فرمان قطع تایمر داده نشده باشد و علت دیگر تخلیه بیش از اندازه پمپ تخلیه می باشد. برای رفع این خطا باید سنسور تخلیه آب توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

 

خطای E33 در ماشین لباسشویی پاکشوما زمانی به وجود می آید که سنسور سطح آب دستگاه دچار مشکل شود و قادر به تعیین سطح آب نباشد. برای رفع این خطا باید سنسور سطح آب چک شود و در صورت خرابی باید توسط تعمیرکار متخصص تعویض شود.

 

خطای E3D در ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده ی نوسانات برق می باشد برای رفع این خطا باید اتصالات برق دستگاه  توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

 

خطای E70 در ماشین لباسشویی پاکشوما باید توسط تعمیرکار متخصص  بررسی شود تا علت اصلی مشکل را پیدا کند.

 

خطای CL در ماشین لباسشویی پاکشوما با نماد قفل کودک روی صفحه پنل نشان داده می شود برای رفع این خطا دو کلید مخصوص قفل کودک را نگه دارید تا این ارور برطرف شود.

 

خطای HU در ماشین لباسشویی پاکشوما زمانی به وجود می آید که میزان بالا بودن ولتاژ برق را نشان می دهد برای رفع این خطا  در صورت بالا بودن ولتاژ برق دستگاه  نباید ماشین لباسشویی را روشن کرد و باید صبر کنید که ولتاژ برق تنظیم شود.

 

ارور E21 ماشین لباسشویی نشان دهنده ی عدم تخلیه کامل ماشین لباسشویی می باشد با خواندن این مطلب شما می توانید مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی  را برطرف کنید.

 

مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی

 

ابتدا برای انجام این کار آب باقی مانده در ظرف را با استفاده از شلنگ مخصوص که در قسمت جلو کنار دریچه ی فیلتر قابل مشاهده است را کاملا تخلیه کنید برای انجام این کار سر شلنگ را در آورده و داخل ظرف گذاشته تا آب به صورت کامل تخلیه شود. بعد از انجام این کار یک دستمال پارچه ای زیر دریچه ی فیلتر گذاشته و درب فیلتر را بچرخانید و به طرف بیرون بکشید تا آشغال های گیر کرده در فیلتر جمع شود و بیرون آید. بعد از این مرحله پروانه پمپ را چک کنید که بتواند داخل لوله آزادانه بچرخد و آشغالی در آن گیر نکرده باشد.

 

نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد تمیز کرد فیلتر به صورت مرتب هر چند وقت یکبار می باشد با انجام این کار از به وجود آمدن هر نوع خطایی جلوگیری کرده و ماشین لباسشویی به راحتی کار می کند.

 

ارور E1 لباسشویی به این معنا می باشد که دستگاه در زمان تعیین شده پر از آب نمی شود علت این مشکل به خاطر دریچه ی ورودی آب و یا لوله ی آب می باشد.

 

ایده آل ماشین لباسشویی پاکشوما این است که آب در هر 2 دقیقه با سرعتی حدود 100 هرتز از زمان شروع وارد محفظه ی دستگاه شود و اگر سطح آب به اندازه تعیین در طول 10 دقیقه نرسد این ارور به وجود می آید. این خطا با فشار دادن دکمه RESTART ماشین لباسشویی پاکشوما برطرف می شود.

ارور در ماشین لباسشویی پاکشوما همان حروف انگلیسی می باشد که بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود به کمک این ارورها می توان مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کرد. تکنسین های حرفه ای با استفاده از این خطاها روی صفحه نمایش می توانند علت اصلی این خطاها را برطرف کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *