ارورها, بلاگ

آیا از انواع ارور ماشین لباسشویی پارس اطلاع دارید؟چگونه آنها را رفع کنیم

ارور ماشین لباس شویی پارس

انواع ارور ماشین لباسشویی پارس و دلایل آنها

 

ارور ماشین لباسشویی پارس کدهای خطایی هستند که درصورت بروز مشکل در صفحه نمایش لباسشویی نمایش داده می شود. پیش از هرچیز توصیه میکنیم  قفل کودک لباسشویی پارس را فعال کنید تا از بروز مشکلات جلو گیری شود.کد خطای لباسشویی پارس روش های مختلفی برای نمایش دارد.مانند نشان دادن اعداد وحروف ، روش دیگرنمایش توسط LED هایی است که در سراسر کنترل پنل تعبیه شده.نحوه نمایش کد خطاها بستگی به مدل ماشین لباسشویی دارد.

 

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر لباسشویی با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

 

دلیل ارور e01 و نحوه رفع عیب

 

5علت  اصلی دارد. E01 ارور ماشین لباسشویی پارس در مدل های p5260 و p1061 دیده شده.علت ارورآن ممکن است خطا در شلنگ خروجی، در پمپ تخلیه، مسدود شدن فیلتر خروجی، مسدود شدن مسیر آب خروجی و یا اتصال پمپ تخلیه باشد.شما باید فیلتر و شلنگ خروجی را بررسی کنید که در صورت بسته بودن، مسیر خروج راباز کنید یااینکه آن را تعویض کنید.

 

ارور e02 در لباسشویی پارس

 

E02 ارور ماشین لباسشویی پارس است که 4علت دارد.مشکل درفیلترشیر برق، آب گیری اشتباه، مشکل در اضافه شدن آب ورودی، و کم شدن یا زیاد شدن فشار آب. برای رفع عیب  باید فیلتر را بررسی کنید  و اگر مشکلی داشت آن را عوض کنید.همچنین باید آب ورودی و فشار آن را بررسی کنید تا ورود و خروج آب تنظیم شود.

 

دلیل و رفع ارورکد e03 لباسشویی پارس

 

این ارور نشان دهنده مشکلی در سوکت موتور یا مربوط به خود موتور است.برای رفع ارور اگر مشکل از سوکت آن باشد میتوانید با تعویض سوکت مشکل را رفع کنید.اما اگر مشکل از خود موتور باشد قابل تعمیر نیست و باید کل موتور را عوض کنید.

 

کد خطای e04 و نحوه رفع عیب آن

 

ارور E04 نشان دهنده دو مشکل است. اشکال در ولوم برنامه یا زمان سنج مربوطه، نداشتن عملکرد درست درسلکتور برنامه. برای رفع آن باید بدانید که این دو مشکل به وجود آمده بسیار حساس هستند، توصیه می شود این کار را توسط تعمیر کار از یک نمایندگی مجاز انجام دهید.و اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید.

 

ارور یا خطای f01  لباسشویی پارس

 

4 علت میتواند داشته باشد.اشکال در سنسور دمای آب، خراب شدن کامل سنسور دمای آب، ممکن است بین سیم و مدار برد باشد، خرابی کامل برد یا مدار برد. برای رفع ارور .مقدار اهم سنسور را چک کنید ، ماشین را از برق بکشید و با یک فرد متخصص در تعمیر لباسشویی پارس تماس بگیرید.

 

علت ارور f02  و رفع آن

 

اگر ارور ماشین لباسشویی پارس کدf02  را به شما نشان داد.از دو مشکل خبر می دهد عبارت است ازسوختگی المنت، خراب شدن برد مدار الکترونیکی. برای رفع ایراد آن  المنت  و مقدار مقاومت آن را بررسی کنید.و حتما دستگاه را از برق بکشید و با یک متخصص نمایندگی مجاز پارس تماس بگیرید

 

ارور f04  در ماشین لباسشویی پارس

 

ارور ماشین لباسشویی پارس اگر کد f04 باشد 4علت میتواند داشته باشد. مشکل در ورود آب به مخزن، خراب شدن شیر برقی، اشکال در هیدروستات و خرابی در مدار برد ماشین لباسشویی. برای رفع این ایرادات با توجه به مشکل مورد نظر اقدام کنید. مقاومت شیربرقی بررسی شود، از باز بودن شیر آب ورودی اطمینان حاصل کنید، هیدروستات بررسی شود تا در صورت وجود مشکل جدی با متخصص لباسشویی تماس گرفته شود

 

خطای f05 و نحوه رفع آن

 

سه دلیل برای مشاهده کد f05  وجود دارد.مشکل در خالی شدن کامل آب، خراب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن مدار برد دستگاه لباسشویی. برای رفع این مشکلات باید با تعمیر کار نمایندگی مجاز تماس بگیرید.

 

دلیل پدید آمدن خطای f06،چگونه ایراد را رفع کنیم

 

اگر  در ارور ماشین لباسشویی پارس کد f06 در پنل نمایش ثبت شد نشان دهنده سه علت عمده است. موتور کاملا سوخته است، ممکن است موتور قفل شده باشد و یا سوکت آن خراب شده باشد، خراب شدن مدار برد. این ایراد ها حساس هستند و برای رفع آنها باید با تعمیر کار تماس بگیرید.

 

علت نمایش کد f07 در لباسشویی پارس

 

این کد نشان دهنده  یک ارور در ماشین لباسشویی پارس است و آن به وجودآمدن سر وصدا و نداشتن تعادل در سطح اب. برای رفع این ارور میتوانید اهم سنسور سطح آب یا اینکه گردش اب درون مخزن را بررسی کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *