ارورها, بلاگ

درباره ی ارور ماشین ظرفشویی اگنس و راه حل های آن چه میدانید؟

ارور ماشین ظرفشویی اگنس

همه چیز درباره ی ارور ماشین ظرفشویی اگنس

در این مقاله قصد داریم درباره ماشین ظرفشویی اگنس صحبت کرده و درباره آن خدمت شما عزیزان توضیحاتی بدهیم و همچنین می خواهیم  ارور ماشین ظرفشویی اگنس را هم با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم یک ماشین ظرفشویی چه ارورها و خطاهایی می تواند داشته باشد.

 

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر ظرفشویی با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

 

قبل از هرچیز خوب است با نحوه ساخت ماشین ظرفشویی و یک شرکت سازنده آن یعنی برند و شرکت اگنس آشنا شده و بدانیم چگونه کار خود را شروع کرده و چه محصولاتی برای ارائه دارد.

 

ساخت ماشین ظرفشویی به سال ۱۸۸۶ میرسد که در این سال بانویی به نام ژوزفین کوچران که بسیار ثروتمند هم بود ایده ی ساخت این ماشین به ذهنش رسید چون مهمانی های زیادی برگزار میکرد و کمبود این وسیله را در آشپزخانه منزل خود احساس می کرد تصمیم گرفت همچین وسیله ای را برای راحتی خود بسازد.

 

حال به معرفی برند اگنس می پردازیم این شرکت به تولید محصولاتی مانند ماشین ظرفشویی اگنس ، ماشین لباسشویی، لوازم مورد نیاز در آشپزخانه، یخچال و… می پردازد و اینکه این شرکت در سال دهه های ۵۰و۶۰به بالاترین حد فروش خود در کشورهای ایتالیا و کشورهای حومه خود رسید و از آن زمان اعتبار زیادی کسب کرد. در حال حاضر این شرکت جز زیر مجموعه های شرکت  ویرپول است.

 

شرکت اگنس را شخصی به نام جیووانی بورگی تاسیس کرد که کارخانه او به این جمله معروف شد که می تواند در هر هشت ثانیه یک محصول تولید کند.

 

ماشین ظرفشویی یکی از بهترین و کارآمد ترین وسایلی می باشد که در اشپزخانه ی منزل خود به آن احتیاج دارید.

 

با وجود این که این دستگاه ها به نسبت جدید هستند و گسترش و نوآوری آن ها  مانند گذشته نیست ممکن است بعد از خرید این وسیله ی جذاب با خود فکر کنید چگونه تا به حال بدون آن ها زندگی می کردید. حتی خانوم های خانه داری هم که عاشق خانه و خانه داری هستند بعد از انجام کارهای خود اکثرا از ظرف شستن فراری می باشند در نتیجه هیچ چیزی بهتر از انتخاب و خرید این وسیله کاربردی نیست چرا که خرید یک ماشین ظرفشویی اگنس زیبا و سالم باعث آسودگی خاطر شما می شود.

 

نحوه ی کارکرد ماشین ظرفشویی اگنس

 

این ماشین خودکار ظرف هایی که ما درون آن می چینیم را با استفاده از پودر شستشو،صابون و یا مایع مخصوص شسته و سپس به آبکشی ظرف های چیده شده می پردازد.

 

هر ماشین ظرفشویی چندین برنامه برای شست و شوی ظرف ها دارد بنابراین پس از اینکه ما ظرف هارا چیدیم برنامه لازم را به دستگاه می دهیم و دکمه استارت یا روشن را خواهیم زد پس از آن دستگاه اتوماتیک وار شروع به کار می کند ابتدا درون آن پر از آب می شود و سپس با استفاده از فواره و آب پاشی هایی به سرعت، شدت و فشار زیاد شروع به شست و شو می کند بعد آب کثیف شده را تخلیه می کند پس از این کار با توجه به برنامه و تنظیماتی که اول کار به ماشین داده ایم هوای داخل ماشین لباسشویی تنظیم شده و گرم می شود تا ظروف ها خشک شوند.

 

ارور ماشین ظرفشویی اگنس و راه های رفع آن

۱_ممکن است ماشین ظرفشویی اگنس روشن نشود؛

 

این ارور ماشین ظرفشویی اگنس ممکن است چندین دلیل داشته باشد: ممکن است مشکل از پریز برق و یا دوشاخه ماشین باشد بعد از چک کردن این دو با فاز متر از سالم بودن جعبه تقسیم و نپریدن فیوز اطمینان حاصل کنید اگر مشکل از این موارد نبود امکان دارد علت خرابی قفل درب و یا میکروسویچ درب خراب باشد و درب بسته نشود در نتیجه  دستگاه شما روشن نخواهد شد. درصورتی که اشکال از موارد ذکر شده نبود تایمر، زمان سنج و یا کنترل الکترونیکی دستگاه را چک کنید مخصوصا اگر متوجه شدید موتور پمپ تخلیه از کار افتاده است.

 

اگر مشکل از موارد بالا نبود باید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید چرا که ممکن است عیب از رله استارت، سلکنور و فیوز حرارتی باشد.

 

۲_  ماشین ظرفشویی اگنس  صدای زیادی دارد

 

باید بدانید بعضی از ماشین ظرفشویی ها در حین کار سرو صدایی اندک دارند اما اگر قبلا اینگونه نبوده و حالا باعث ایجاد سرو صدا میشود این مشکل ممکن است اساسی باشد و حتما باید پیگیری کنید یکی از این دلایل ممکن از معیوب بودن و خراب شدن پمپ باشد. یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث سروصدا شود نچیدن درست ظروف در ماشین است که باعث برخورد بازوی آب پاش با سبدها و ظرف ها می شود یا حتی ممکن است خود بازوی آب پاش و یا اسپری کننده ها خراب شده باشند و باید سریعا آنها را تعویض کنید.

 

۳_ داخل ماشین ظرفشویی اگنس شما بوی بدی می دهد

 

که باعث می شود شما از شست و شوی ظروف در داخل آن پشیمان شوید توجه کنید که اگر به این مشکل اهمیت ندهید ممکن است این بو تشدید شده و زیاد تر شود. ممکن است دلیل این مشکل بسته شدن فیلترهای تخلیه هوا به وسیله زرات و پسماندهای غذایی روی ظروف باشد و گاهی ممکن است این ذرات به داخل سوراخ های بازوی آب پاش رفته و علاوه بر گرفتگی و بسته شدن آنها باعث ایجاد بوی بد شود که باید نسبت رفع آن از تکنسین مربوطه کمک بخواهید.

 

۴_ نشتی آب ماشین ظرفشویی

 

این یکی از رایج ترین موارد ارور ماشین ظرفشویی اگنس است که برای این دستگاه پیش می آید و اگر نسبت به رفع آن اقدام نشود باعث ایجاد مشکلات جدی برای دستگاه می شود پس اگر در حین استفاده و یا بعد از آن متوجه مقداری آب بر روی زمین شده اید‌ به بررسی موارد زیر بپردازید تا مشکل را رفع کنید.

 

عواملی مانند سالم نبودن و خراب شدن واشر پلاستیکی و درب دستگاه، ممکن است شیلنگ تخلیه آب مسدود و یا پاره شده باشد، پمپ معیوب و یا خراب شده باشد و یا بست پمپ شل شده باشد همچنین ممکن است موارد دیگری هم موجب این نشتی آب شده باشند که برای پیدا کردن این معایب باید با نمایندگی ماشین ظرفشویی اگنس تماس بگیرید.

 

۵_ماشین ظرفشویی تمیز شست و شو را انجام نمی دهد

 

قبل از هرچیز شما باید نسبت به تمیز بودن دستگاه خود مطمئن شوید برای این کار درون ماشین ظرفشویی اگنس خود را نگاه کنید و سپس هرگونه پسماند مواد غذایی، چربی و ذرات غذا را که در ماشین ظرفشویی، نزدیک درب، واشر های درب، فیلتر تخلیه و در آخر منافذ بازوهای آب پاش وحود دارد را خارج کنید بعد از این کار بازوهای آب پاش را چک کنید چرا که ممکن است معیوب و خراب شده باشند و قابلیت چرخش و یا فشار آب در آن ها کم شده باشد. یکی دیگر از دلایل می تواند استفاده از پودر یا مواد شوینده نامناسب باشد.

 

۶_آیا ماشین ظرفشویی اگنس شما به خوبی تخلیه نمی کند؟

 

این مشکل را جدی بگیرید و برای رفع آن سریعا اقدام کنید چرا که ممکن است باعث سرریزی شود و به اشپزخانه و دستگاه شما خسارات زیادی وارد کند.

 

به صورت معمول دلیل اصلی این کار خراب شدن پمپ تخلیه و یا مسدود شدن آن می باشد ، ممکن وسیله یا چیزی جلوی چرخش پروانه های پمپ را گرفته باشد و یا پمپ متاسفانه خراب شده باشد ولازم به تعویض کلی پمپ باشد.

 

از دلایل دیگر می توان به گرفتگی فیلتر وشلنگ تخلیه و یا خروجی آب فاضلاب بسته باشد پس این موارد را هم چک کنید.

 

از دیگر موارد هم می توان به شل شدن تسمه، عدم دریافت فرمان تخلیه از طرف برد الکترونیک به پمپ باشد که پیشنهاد می کنیم برای رفع با تعمیر کاران مجرب تماس بگیرید.

 

۷_ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند یا به عبارتی از آب پر نمی شود

 

ماشین ظرفشویی اگنس برای شروع شست و شو نیاز به آب دارد و اگر این کار را انجام نمی دهد از دلایل ساده آن می توان به خرابی قفل درب اشاره کرد که ممکن است درب بسته و از نظر شما سالم باشد اما از طرف دستگاه فرمان سیستم دستور قفل درب ارسال نخواهد شد. یکی دیگر از دلایل ساده می تواند خراب بودن شیرهای آب متصل به ماشین باشد و یا شیرها خم شده باشند که باعث پرنشدن مخزن خواهد شد.

 

عامل دیگری هم می تواند باعث این مشکل شود و آن این است که سوییچ شناور و یا خودشناور که وظیفه فرمان دادن به توقف آبگیری را می دهد خراب باشد.

 

۸_ ماشین ظرفشویی اگنس ظرف ها را خشک نمی کند

 

برای رفع می توان موارد زیر را چک کرد:

 

اولین دلیل و مهم ترین دلیل می تواند خراب شدن هیتر یا المنت گرمایی باشد  و یا مشکل از ترموستات دستگاه باشد.

 

امیدواریم توانسته باشیم تمام ارور هارا برای شما بیان کرده باشیم و سپاسگزاریم که تا اینجا با ما همراه بوده اید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *