بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

برای گرفتن مشاوره در خصوص تعمیر یخچال و فریزر با مشاوران چتر سبز تماس بگیرید.

دلایل نشت گاز یخچال

 

ایجاد سرما با عمل جذب حرارت داخل یخچال و دفع آن به خارج ، توسط گازی بنام مبرد که درون سیکل یخچال و داخل محفظه ای ایزوله قرار دارد انجام می‌شود. اگر تعمیر یخچال بصورت غیر تخصصی انجام شود و یا جابجایی غیر اصولی و تخلیه نامناسب برفک صورت پذیرد ،باعث می‌شود که این سیکل بسته و لوله کشی ها آسیب ببیند و نشت گاز اتفاق بیفتد.

نحوه تشخیص خروج گاز یخچال

نحوه تشخیص نشت گاز یخچال در برخی موارد به سادگی ممکن است. مخصوصا اگر در هنگام ذوب برفک ها و یا حمل و نقل، آسیبی به دستگاه وارد کنید، متوجه بوی شیمیایی گاز و صدای آن به هنگام خروج تحت فشار از سیستم خواهید شد. اما اگر پس از مدتی به سراغ یخچال برویم، چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده یا یخچال گاز خالی کرده است؟

 

در برخی از موارد با مشاهده ذوب یخ های داخل یخچال و همچنین بوی شیمیایی گاز آن بسادگی این امر قابل تشخیص است مانند یخچال های قدیمی که از گاز فریون برای خنک کردن استفاده میکردند و این گاز ها با اکسیژن متفاوت است و دارای بوی نامطبوعی میباشد ولی یخچال های امروزی بوی نامطبوعی نداشته و تشخیص را مشکل میکند.

اگر نشتی بصورت سوراخ بسیار ریزی باشد که قابل تشخیص نیست توسط متخصص تعمیرات لوازم خانگی بسادگی برطرف میگردد که علایم این خرابی بصورت کاهش سرمای یخچال،مشکل در عملکرد آن، تغییر صدای کمپرسور و مشاهده روغن در اطراف بخش دارای مشکل نمود پیدا میکند.

 

علاوه بر این میتوان به کم مقداری کف و ترکیب محلول مایع شستشو و آب بروی محل مشکوک به خرابی ، با مشاهده حباب تشخیص را برای تعمیر آن راحت تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =