بهترین راه سرویس و تعمیر کولر آبی

مسائل و مشکلاتی که اکثراً افراد را به سرویس یا تعمیر کولر آبی وادار میسازد.

 

همان گونه که می­دانید ایران دارای آب و هوای خشکی است به همین دلیل در دسته کشورهایی قرار می­گیرد که در فصل تابستان استفاده زیادی از کولرها خواهد داشت. اما یکی از مشکلاتی که به صورت همیشگی ما با آن دست و پنجه نرم می­کنیم بالا بودن مصرف زیاد سیستم­های خنک کننده دیگر است که فرد را به نصب کولر آبی ملزم خواهد کرد.

سرویس و تعمیر کولر آبی

گاهی اوقات ممکن است عملکرد این دسته از سیستم­های خنک کننده به صورت غیر عادی بوده و استفاده کننده را با مشکلاتی روبرو سازد. این نوع از مشکلات ممکن است به صورت صدای ناهنجار، بوی نامطبوع، باد گرم و یا حتی خاموش شدن بی دلیل این سیستم شود که در این شرایط افراد را ملزم به تعمیر کولر آبی می­کند. در این صورت باید به صورت سالانه سرویس کولر آبی انجام شود.

 

بررسی سیستم و روغن کاری دینام:

اگر به تعمیر کولر آبی پرداخته یا در این زمینه اطلاعاتی را کسب کرده باشید می­دانید که یکی از اصلی ­ترین و البته مهم­ترین لوازم جانبی کولرهای آبی دینام موتور آن است که به دلیل حساسیت بای آن ممکن است خیلی زودتر از دیگر لوازم نیاز به تعمیر داشته باشد. این قطعه که فرایند گردش هوا را انجام می­دهد در بخش بالایی و زیر سقف سیستم قرار گرفته است.

 

در صورتی که کولرهای آبی را نصب کنید به دلیل قرار گیری آن در فضای آزاد، ممکن است ذرات و گرد و غبار کار این قطعه را مختل کند که در این شرایط نیاز به تعمیر کولر آبی احساس خواهد شد. در این شرایط باید دینام را به خوبی تمییز کنید.

 

بررسی سیم کشی کولر آبی:

سیم کشی کولر آبی یکی از عمده مواردی است که ممکن است پس از سال­ها استفاده از این وسیله کاربردی بنا به دلایل مختلفی از جمله قرار گیری در معرض آفتاب یا پوسیدگی، شما را با مشکل مواجه کند و مجبور به سرویس و تعمیر کولر آبی باشید.

 

در این شرایط ممکن است کولر قطع و وصل شده و یا اصلا هیچ عملکردی را از خود نشان ندهد. اگر پوسیدگی یا قطعی را در سیم کشی مشاهده کردید ابتدا سیستم برق ساختمان را قطع کرده و سپس نسبت به تعویض سیم اقدام نمایید.

 

بررسی پمپ آب در سیستم­های خنک کننده:

یکی از لوازمی که برای ساخت سیستم­های خنک کننده مورد نیاز بوده پمپ کولر است که در بخش زیرین این سیستم قرار گرفته و در حقیقت پروسه گردش سیال را در این سیستم به عهده دارد. در صورتی که این نوع سیستم را سرویس و تعمیر می­کنید، بهتر است بخش­های مختلف واتر پمپ که شامل ورودی آب و شلنگ انتقال می­شود را به خوبی تمیز کنید تا سیستم خنک کننده شما در طول استفاده کارکرد بهتری را داشته باشد.

 

زمانی که قرار است این نوع از سیستم­های خنک کننده را خریداری کنید باید نسبت به هزینه­ای که پرداخت می­کنید انتظار دریافت خدمات را داشته باشید. هنگامی که قصد خرید قطعات کولر را دارید باید نسبت به کارکرد آن مطمئن باشید. در واقع زمانی که قیمت پمپ کولر آبی و قیمت موتور کولر آبی در رده پایین­تری باشد ممکن است پس از استفاده برای مدت کوتاهی سیستم را پشتیبانی کرده و دوباره شما مجبور به تعمیر کولر آبی باشید.

 

عملکرد نادرست موتور کولر آبی:

یکی دیگر از مواردی که ممکن است موجب ایجاد اختلال در روند عملکرد صحیح سیستم­های خنک کننده گردد، موتور کولر آبی است. این مسئله بسیار نادر بوده و پس از استفاده مداوم از این سیستم ممکن است به وجود بیاید. در صورت پوسیدگی آن بهترین کاری که می­توانید انجام دهید تعویض موتور به صورت کامل است.

 

علاوه بر این در صورتی که سیستم برق رسانی وآب رسانی کولرهای آبی در مدت مشخصی قطع و وصل شود، ممکن است پس از مدتی به موتور کولر آسیب وارد کرده و با عملکرد نادرست آن موجب تعمیر کولر آبی گردد.

 

در صورتی که قصد نصب و راه اندازی این نوع از سیستم­ها را در سر دارید بهتر است که نسبت به آن شناخت درستی را پیدا کنید و با استفاده از نقشه سیم کشی کولر آبی با خازن عملیات راه اندازی را تا اندازه ای راحت­تر انجام دهید. تعمیر کولر آبی در زمان­های مختلف به دلیل تغییراتی که سازندگان برای بهبود عملکرد در این سیستم­ها به وجود می­آورند، موجب شده دریافت اطلاعات در این زمینه به روزرسانی گردد.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.