تعمیر کولر گازی خود را به چتر سبز بسپارید

 

در اینجا سعی داریم تا نحوه ی تعمیر کولر گازی را برای شما بیان نماییم تا به وسیله آن بتوانید به راحتی اقدام به انجام کارهای مرتبط با آن نمایید. امروزه کولرهای گازی به دلیل کیفیت بالا و باد دهی مناسب درمیان مردم محبوبیت های ویژه ای کسب نموده اند. سرویس کولر گازی نیازمند رعایت نمودن مجموعه ای از نکات می باشد که این نکات می توانند به شما کمک های شایانی کنند. درادامه ی این مقاله به بررسی چگونگی تعمیر کولر گازی پرداخته و تمامی نکات مرتبط با آن را برای شما شرح خواهیم داد

اختلال در عملکرد کولر گازی

 

تعمیر کولر گازی و نکاتی که باید رعایت نمایید

همانگونه که بیان سرویس کولر گازی نکات خاصی دارد که باید نسبت به رعایت آن ها دقت لازم را به عمل آورید. ازجمله نکات مهم دراین زمینه قطع نمودن برق دستگاه می باشد. قبل از تعمیرکولر گازی برق مرتبط با سیستم تهویه را قطع نمایید تا از بروز مشکل ها و آسیب های احتمالی جلوگیری گردد. پس از قطع نمودن برق می توانید با مراکزی که درامرسرویس کولر گازی فعالیت دارند تماس گرفته تا در سریعترین زمان ممکن کولر شما را تعمیر نمایند. مراکز مختلفی در سراسر کشور به این امر مشغول می باشند که می توانید با مطالعه نمودن دفترچه های راهنمایی که در زمان خرید کولر دراختیار شما قرار گرفته اند نمایندگی ها ومراکز سرویس کولرگازی در شهر خود پیدا نموده و با آن ها تماس بگیرید.

 

اهمیت سرویس کولر گازی

برخی از کولرهای گازی عمر چندانی ندارند و ممکن است در برابر عوامل مختلفی که آسیب رسان می باشند مقاومت چندانی نشان ندهند. البته نمی توان این امر را به معنای استفاده ننمودن از کولر گازی طی سالیان متوالی دانست. علت خرابی کولر گازی را در واقع می توان عدم تعمیر کولر گازی دانست. سرویس کولرگازی می تواند نقش مهمی در زمینه ی بالا رفتن عمر کولر داشته باشد و اهمیت بسیار بالایی دارد که شما باید حتما نکات مرتبط با آن را رعایت نموده و طی دوره های مختلف نسبت به سرویس کولر اقدام نمایید. علاوه بر افزایش طول عمرتعمیر کولرگازی می تواند از بروز خسارت های احتمال برای شما جلوگیری کند. این مورد را می توان یکی از مزایای بارز سرویس کولر دانست که می تواند کمک های شایانی به شما درزمینه ی نگهداری از سیستم تهویه ی هوا نماید. سعی کنید پس از خرید کولرگازی برنامه ریزی مربوطه را نسبت به سرویس کولر انجام دهید و دستگاه را طی فواصل منظمی تعمیر و سرویس کنید.عمدتا مدت زمانی که برای این امر در نظر گرفته می شود 6 ماه یک بار می باشد

 

سرویس کولر گازی و اقداماتی که طی آن صورت می پذیرد

تعمیر کولر گازی را در واقع می توان مجموعه ای از خدمات متنوع دانست که مراکز مختلفی در سراسر کشور به ارائه ی این خدمات مشغول می باشند. این خدمات می توانند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشند که ازمیان این مزایا می توان به افزایش طول عمر کولر گازی و کنترل میزان مصرف انرژی آن اشاره نمود. از جمله خدماتی که این مراکز دراین زمینه به شما ارائه می نمایند می توان نصب کولرگازی ، تعمیر کولر گازی ، شستشو نمودن پنل های مربوط به کولر ، تست و بررسی اجزای مربوطه ، خدمات پس از فروش و فروش تمامی قطعاتی که مرتبط با کولر گازی می باشند. تمامی موارد بیان شده مزیت های فوق العاده ای دارند که نباید از آن ها چشم پوشی نمود.

 

بهترین زمانی که می توانید برای سرویس کولر گازی اقدام نمایید

تعمیر نمودن کولر گازی بستگی به میزان استفاده شما از کولر دارد. در صورتی که در شهرهایی زندگی می کنید که به دلیل گرم بودن آب و هوا به طور مداوم از کولر گازی استفاده می کنید بهتراست هر سال در فصل بهار نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام نمایید. اما اگر استفاده چندانی از کولر گازی ندارید می توانید هر 2 سال یک بار برای سرویس کولر گازی با مراکز مختلف تماس گرفته و اقدامات لازم را به عمل آورید.

 

شارژ گاز کولر گازی و اقدامات مرتبط با آن

کولرهای گازی که به صورت اسپلیت می باشند یک مجموعه اتصالات مهره ای دارند که در برخی مواقع سبب تخلیه ی گاز این دسته از محصولات می شوند. در چنین مواقعی شما باید اقدام به شارژ نمودن گاز کولر گازی نمایید. هر زمان که احساس کردید بادی که از کولر گازی به محیط اطراف پرتاب می گردد گرم می باشد می توانید با تعمیر کار تماس بگیرید تا از تخلیه شدن گاز کولراطمینان حاصل نمایید. در واقع می توان گفت یکی ازعلل وزیدن باد گرم از کولر گازی تخلیه ی گاز آن می باشد که در این صورت باید نسبت به شارژ گاز اقدام کنید. زمانی که احساس کردید کولر گازی دچار تخلیه ی گاز شده است دستگاه را خاموش کنید زیرا استفاده از دستگاه بدون گاز می تواند به کمپرسور مربوطه آسیب وارد نموده و سبب سوختن آن شود. پس از خاموش نمودن کولر می توانید با مراکزمجاز سرویس تماس گرفته تا روال تعمیر کولر گازی را برای شما انجام دهند. در اغلب مواقع این تخلیه گاز به دلیل نشت گاز رخ می دهد که این مراکز ابتدا این نشتی را برطرف نموده سپس با استفاده از وکیوم اقدام به شارژ نمودن کولر گازی می نمایند.

 

مشکلاتی که در صورت مشاهده ی آن ها باید اقدام به تعمیر کولر گازی نمایید

همانگونه که بیان شد تمامی کولرها نیازمند انجام سرویس کولرگازی می باشند اما در برخی مواقع دستگاه دچار مشکلاتی می شود که در صورت مشاهده ی این مشکلات باید سریعا نسبت به سرویس کولرگازی اقدام کنید. از مجموعه مشکلاتی که ممکن است برای کولر ایجاد گردد و نیاز به رسیدگی دارند می توان به خاموش شدن کولر به روشن نشدن مجدد آن ، خاموش شدن کمپرسور ، گرم بودن هوای دستگاه ، سر و صدای زیاد سیستم تهویه ، مشاهده ی پیغام خطا بر روی پنل کولر و یخ زدن پنل های داخلی اشاره نمود. در صورتی که تمامی این موارد را طی استفاده از کولر گازی مشاهده نمودید باید تمامی اقدامات لازم در زمینه ی تعمیرکولر گازی انجام داده تا بتوانید مجددا آن را مورد استفاده قرار داده و از خنکای هوای دلچسب آن لذت ببرید.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.