تعمیر ظرفشویی به زبان ساده

 

گاهی می­بینیم که ماشین­ ظرفشویی ما بنا به دلایل مختلفی کار نمی­کند این موضوع می­تواند به یک کابوس بزرگ برای خانم­ها تبدیل شود و آن­ها را با مشکلات مختلفی روبرو می­سازد. در این بخش به شما آموزش می­دهیم که به چه نحوی می­توانید در منزل نسبت به تعمیر ظرفشویی خود اقدام نمایید. همان گونه که می­دانید ممکن است این وسیله خانگی ما را با مسائلی همچون عدم کارایی درست، خشک نکردن، آب پر نکردن و … روبرو سازد

اطلاعاتی در مورد تعمیر ظرفشویی

 

مسائل و مشکلاتی که اکثراً افراد را با عیب یابی و تعمیر ظرفشویی روبرو می­سازد

در صورتی که دستگاه خود را روشن کردید و هیچ تغییری در آن به وجود نیامد برای تعمیر ظرفشویی بوش در اولین گام باید برق رسانی را مورد بازرسی قرار دهید، در صورتی که برق هیچ مشکلی نداشت در دومین گام مطمئن شوید که درب ماشین بسته است و صفحه نمایش دستگاه به درستی کار می­کند.

 

اگر با این حال دریافتید که ماشین ظرفشویی­تان هیچ عملکردی را از خود نشان نمی­دهد بهتر است برای تعمیر ظرفشویی به کنتور برق ساختمان که مدار سیستم ماشین به آن متصل شده سر بزنید. در صورت پیدا کردن آن می­توانید یک بار سیستم برق رسانی را به طور کامل قطع و دوباره آن را وصل کنید.

 

در شرایطی که برق رسانی به درستی انجام می­شود اما ماشین ظرفشویی کماکان عملکردی را از خود نشان نمی­دهد، ممکن است مشکل از کلید­های مختص به صفحه کلید و درب باشد. در صورتی که کلید درب مشکل داشت می­توان با استفاده از لوازم جانبی و با ضربه زدن به آن ضامن درب را آزاد کنید. در این صورت بهتر است که قبل از تعمیر ماشین ظرفشویی ابتدا کنترل صفحه کلید را به صورت کامل قطع کنید تا ضربات وارده به آن صدمه نزند.

 

تعمیر ظرفشویی به علت عدم کارایی درست و استاندارد

گاهاً ممکن است ماشین ظرفشویی پس از ساعت­ها کار کردن، به درستی ظروف را نشسته باشد. برای عیب یابی ماشین ظرفشویی بوش در این صورت بهتر است که تمامی ملحقات دستگاه را چک کرده و از تمیز بودن آن مطمئن شوید. برای این کار می­توانید لوازمی از قبیل بازوها، واشر درب و اسپری آب را چک کنید. در صورت وجود خرده غذا، چربی و ذرات دیگر باید آن را کاملا پاک کنید.

 

هنگامی که ماشین را به صورت کامل پاک کردید برای تعمیر ظرفشویی بهتر است در اولین قدم بدون وجود ظروف چرک در دستگاه یک بار آن را روشن کرده و از کارایی درست آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که تفاوتی را احساس نکردید بهتر است که بازوها و فشار آب در اسپری را چک کنید.

 

اگر سختی آب در منطقه ای که زندگی می­کنید بالا باشد ممکن است باعث ایجاد رسوب در شیر آلات و لوله­های ورودی آب به دستگاه شده که باید در این صورت برای تعمییر ماشین ظرفشویی نسبت به از بین بردن رسوب در لوله­ها اقدام نمایید.

 

گاهی ممکن است پس از مدت زیادی از کار کردن این لوازم، ملحقات موجود در آن به دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی، به درستی حرکت نکنند. در صورتی که این لوازم فرسوده شده باشند بهتر است که آن را تعویض کنید.

 

عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی

اگر دقت کرده باشید وجود مقدار اندکی آب در وان دستگاه امری طبیعی است. اما در صورتی که آب موجود در وان بیش از اندازه باشد، به این معناست که پمپ موجود در ماشین ظرفشویی به درستی کار نمی­کند و شلنگ تخلیه آن مسدود شده است و یا ممکن است که خطوط تخلیه آب دچار پیچ خوردگی یا گرفتگی شده باشد.

 

برای تعمییر ماشین ظرفشویی بوش و چک کردن این خطوط بهتر است که سر پوش موجود بر روی خطوط را برداشته و با کمک یک سیم بلند و سفت نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. هر چقدر سیم بلند تر و سفت تر باشد عملیات رفع مسدودیت بهتر انجام خواهد شد.

 

در صورتی که امکان جدا سازی صافی موجود در ماشین وجود دارد بهتر است که در تعمیر ظرفشویی با بیرون کشیدن گیره­های نگهدارنده آن را جدا کرده و به صورت کامل با استفاده از قلم مخصوص یا مسواک صافی را تمییز کنید. در شرایطی که با انجام این عملیات گرفتگی ماشین برطرف نشد و کماکان آب به لوله تخلیه ماشین بازگردانده شد، بهتر است که خطوط تخلیه ساختمان را چک کنید.

 

وجود لک بر روی ظروف شسته شده

اگر پس از شستوشوی ظروف متوجه لک­هایی بر روی آن شدید، بهتر است که برای تعمیر ظرفشویی از مواد جلا دهنده که به صورت مایع و مواد نمکی شکل وجود دارند، در محفظه مخصوص ماشین استفاده کنید. این کار می­تواند موجب جلوگیری از چسبیدن لکه­‌ها بر روی تمام ظروف به ویژه لیوان شود.

 

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.