تعمیر پنکه خود را به چتر سبز بسپارید

پنکه یکی از لوازم ضروری در هوای گرم است . یک اختلال کوچک می تواند لذت یک روز آفتابی را از شما بگیرد و گرما شما را اذیت کند. نگران نباشید شرکت چتر سبز آماده است تا 0 تا 100 تعمیر پنکه شما را انجام دهد. فقط تماس بگیرید یا از طریق فرم تعمیر پنکه خود را ثبت کنید.

اختلال عملکرد پنکه

آموزش مراحل سرویس و تعمیر پنکه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینهها، موجب شده تا لوازم و وسایل مورد نیاز با برترین تکنیکهای روز ساخته شوند. با این وجود استفاده از لوازم سرمایشی همچون پنکه در دسته رایجترین لوازم خنک کننده در بیشتر مراکز به ویژه ادارات قرار گرفته است.

 

علاوه بر این مناطق مختلفی در کشور وجود دارند که به دلیل رطوبت بالا نمیتوان از کولر برای خنک کردن ساختمان استفاده کرد. در این موارد بهترین گزینه میتواند استفاده از پنکهها به صورت ایستاده، رومیزی و سقفی باشد. در صورتی که عملکرد این سیستم سرمایشی با مشکل مواجه شود ممکن است شما را ملزم به تعمیر پنکه کند.

 

پنکهها در صورت کارکرد درست میتواند منفعت بسیار زیادی برای استفاده کننده داشته باشد که از جمله آن خنک کردن هوا، راندن حشرات، بوی نامطبوع و گرد و غبار است. اما اگر مشکلی در بخشهای مختلف این سیستم به وجود بیاید ممکن است عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. برای این که بتوان به صورت ایمن از این سیستم استفاده کرد پیشنهاد کارشناسان، سرویس و تعمیر پنکه به صورت سالیانه است.

 

از جمله مسائل و مشلاتی که ممکن است در این سیستم به وجود بیاید شامل:

عدم روشن شدن سیستم خنک کننده

یکی از مهمترین و شایعترین مسائلی که ممکن است عملکرد پنکهها را دچار مشکل کند، عدم روشن شدن آن به ویژه در پنکههای سقفی است. در این موارد اولین قدمی که شما باید برای تعمیر پنکه بردارید چک کردن پریز برقی میباشد که پنکه به آن متصل شده است.

 

اگر پنکه مورد استفاده شما از نوع سقفی باشد در این مورد میتوانید سیم کشی ساختمان را مورد بررسی قرار دهید. میتوانید با استفاده از یک ولت متر، از رسیدن برق مورد نیاز برای عملکرد پنکه مطمئن شوید. کار کردن با جریان برق نیاز به تخصص در این زمینه دارد. در صورتی که هیچ پیش زمینهای در این موضوع ندارید بهتر است با مطالعه سایتهای معتبر اطلاعات کافی را کسب نمایید.

 

صدا دادن موتور پنکه

یکی از موضوعاتی که ممکن است وحشت را در استفاده کنندگان از سیستمهای خنک کنندهای همچون پنکه به وجود بیاورد، ایجاد صدای ناهنجار در موتور پنکهها به ویژه در نوع ایستاده آن است. در این شرایط است که افراد برای استفاده از این سیستم خنک کننده نیاز به تعمیر پنکه مورد استفاده خود دارند.

 

صدا دادن موتور پنکه ممکن است بر اثر عوامل مختلفی باشد که از جمله آن میتوان به خراب شدن بوشهای موجود در سیستم و خراب شدن خازنی که مسئولیت راه اندازی سیستم را به عهده دارد اشاره کرد و یا ممکن است موتور پنکه نیم سوز شده باشد.

 

شایان ذکر است که در صورت ایجاد اختلال موجود در عملکرد صحیح بوشها، کلیدهای اولیه پنکه (1 و 2) کار نمیکند. اما در صورتی که کلید شماره 3 را فشار دهید، خواهید دید که بر اثر دریافت ولتاژ بالا، پنکه شروع به حرکت خواهد کرد.

 

ایجاد صداهای غیر متعارف در پنکه

عوامل متعددی ممکن است باعث ایجاد سر و صدا در پنکهها شود. در موارد بسیار زیادی ممکن است شما به خاطر ارزان قیمت بودن برندهای بی کیفیت، پنکهای را خریداری کنید که از مواد لازم برای جلوگیری از سر و صدا استفاده نکرده باشد. برای این که مشکل سر و صدای این سیستم را برطرف کنید، میتوانید هنگام تعمیر پنکه از قطعاتی همچون تعدیل کننده صوتی استفاده کنید.

 

در صورتی که با انجام تمام این فرایند صدای پنکه گرفته نشد، احتمال این که مشکل اصلی از موتور سیستم خنک کننده باشد بسیار زیاد است. در صورتی که سیستم خنک کننده شما از نوع سقفی باشد، میتوانید با روغن کاری آن هنگام تعمییر پنکه از ایجاد صداهای مزاحم آن تا حد قابل توجهی کم کنید.

 

ایجاد لرزشهای غیر استاندارد در پنکه های سقفی و رومیزی:

یکی از اصلیترین عواملی که میتواند موجب ایجاد لرزشهای ناهنجار در سیستم خنک کنندهای همچون پنکه سقفی یا رومیزی گردد، تراز نبودن پرههای موجود در پنکه و یا ایجاد خمیدگی شفت باشد. لرزههای بیش از اندازه میتواند از عواملی باشد که بسیار خطرناک بوده و ممکن است موجب جدا شدن پنکه از سقف گردد.

 

در صورتی که لرزشهای موجود در پنکه به شدتی نباشد که پنکه را از سقف جدا کند، اما میتواند باعث شود که انسجام موجود در سیم کشیها به صورت کامل از یکدیگر پاشیده شود. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است که نسبت به تعمیر پنکه اقدام نمایید.

 

قطعات و کارکرد پنکه

پایه: پشتیبانی و قرارگیری کل مکانیسم. معمولاً کلیدهای روشن و موش (تنظیم کننده) را روی آن پیدا خواهید کرد که ممکن است دارای 2 یا 3 سرعت اختیاری باشد – کم ، متوسط و زیاد

موتور: دارای موتور الکتریکی – روتور است که تیغه ها به آن وصل شده است

تیغه پروانه: هوا را قطع کرده و آن را به جلو هل می دهد

محافظ تیغه: از آسیب دیدگی انگشتان دست جلوگیری می کند

سیم برق با پلاگین: به منبع تغذیه الکتریکی منزل شما متصل می شود.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.