سوالاتی که برای مشتریان میتواند پیش بیاید

این کاملا قابل قبول است که تغییرات در آخرین لحظه ممکن است اتفاق بیافتد، بنابراین خواهشمندیم بدلیل عدم برهم خوردن نظم کاری در برنامه ریزی دقت نموده و در صورت کنسلی حداقل 2 ساعت قبل با تماس با چتر سبز ما را آگاه سازید.

تمامی مبالغ ارائه شده از جانب تعمیرکاران بر اساس قاعده و در چارچوب آیین نامه چتر سبز می‌باشد، اما جهت اطمینان از قیمت اعلامی از تعمیرکار میتوانید آن را از چتر سبز استعلام قیمت بگیرید.

در حال حاضر چتر سبز در تمامی نقاط استان های تهران و البرز خدمات خود را به شما عزیزان ارائه می‌دهد ولی جهت کسب اطمینان، شما میتوانید درخواست خود را ثبت نمایید و زمانی که اپراتور با شما تماس گرفت از ارائه خدمات در منطقه خود مطمئن شوید.

طبق شعار اصلی چتر سبز، ما تعمیرکاریم نه تعویض کار، ابتدا تمامی راه‌ها برای تعمیر بدون تعویض قطعه انجام می‌شود و در صورت عدم حصول نتیجه مورد انتظار ، قطعه تعویض میگردد که تمامی قطعات از جانب چتر سبز تامین خواهد شد.

بله جهت ارائه توضیحات کامل و هماهنگی قیمت و بقیه امور مد نظر، مشترک حضور داشته باشد بهتر است.

روش‌های پرداخت از طریق اپراتور و یا متخصص اعزامی به محل سکونت شما اعلام می‌شود.

شما میتوانید شکایت خود را از طریق صفحه تماس با ما و ارسال پیام و یا از طریق ارتباط مستقیم با اپراتور مطرح نمایید.

چتر سبز یک شرکت خدماتی بسیار بزرگ است که با افتخار اعلام می‌کند که تمامی تعمیرکاران و یا متخصصین اعزامی از پرسنل و افراد زیر مجموعه چتر سبز می‌باشند که همه این افراد از تمامی فیلترهای استخدامی از جمله تخصص فنی عبور کرده و مورد تایید این سازمان هستند.