تعمیرات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یک لوازم خانگی قابل اطمینان است و برای شستشو و تمیز کردن پارچه ها و لباس ها استفاده می شود. شرکت چتر سبز تکنسین ماهر جهت تعمیر لباسشویی شما به محل ارسال میکند مناسب ترین و کارآمدترین راه حل ها را پیشنهاد می کنیم.

 

ما وابستگی زیادی به ماشین لباسشویی داریم. هرگونه خطا در ماشین لباسشویی می تواند در زندگی روزانه ما تأثیر بگذارد. تعمیر ماشین لباسشویی به جای خرید آن بهترین گزینه است. در صورت صرفه جویی زیادی در دراز مدت.

ایراد در عملکرد ماشین لباسشویی

 

راهنمای سرویس و تعمیر لباسشویی در منزل

لباسشوییها در دسته لوازم و وسایلی قرار میگیرند که بسیار پر کاربرد بوده و در تمامی منازل وجود دارد. حال با چشم پوشی از مدل و برند تولید کننده این وسیله برقی، میتوان به صراحت اعلام کرد که ماشینهای لباسشویی تقریبا دارای مکانیسم عملکرد یکسانی هستند.

 

به نوعی میتوان گفت که تقریبا تمامی ماشینهای لباسشویی دارای اجزا و لوازم همسانی هستند که پس از خرابی هر کدام از آنها، دلایل و علتی که میتواند برای آن به وقوع بپیوندد، در اکثر برندها همسان است. بنابراین هنگام تعمیر لباسشویی اگر بتوانیم به درستی علت خرابی سیستم را تشخیص دهیم، رفع مشکل تا اندازهای راحتتر خواهد بود.

دلایل تعمیر لباسشویی

تعمیر لباسشویی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که عمدهترین مسائل آن شامل:

روشن نشدن چراغ لباسشویی پس از زدن کلید روشن و خاموش:

در صورتی که ماشین لباسشویی شما پس از لمس کلید روشن و خاموش هیچ عملکردی را از خود به نمایش نگذاشت برای تعمیر لباسشویی خود باید در اولین گام پریز برق را چک کنید. در این شرایط میتوانید از یک فاز متر برای اطمینان از نیروی برق استفاده نمایید.

 

در صورتی که سیستم برق رسانی ساختمان هیچ مشکلی نداشته باشد بهتر است که در دومین قدم برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش و دیگر برندها، سیم رابط یا کابل رابط را مورد بررسی قرار دهید و اگر مشکلی داشته باشد باید آن را تعویض کنید.

 

در صورتی که سیم رابط را تعمیر نمایید ممکن است در دفعات بعدی که از ماشین لباسشویی استفاده میشود، بنا به دلایل مختلفی از جمله اتصالی، صدمات غیر قابل جبرانی را به وسیله شما وارد نماید و به جای تعمیر لباسشویی بوش مجبور به تعویض آن باشید.

 

در صورتی که پریز برق و سیم رابط هیچ مشکلی نداشتند، میتوانید در مرحله بعد برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اتصالات کابل را چک کنید. در واقع باید برای این کار محلی که هادی کابل رابط در ترمینال اتصال پیدا کرده را مورد بررسی قرار دهید.

 

پس از لمس کلید روشن و خاموش، دستگاه برق دارد اما کار نمیکند:

در این شرایط اگر مطمئن بودید که ماشین لباسشویی شما نیروی برق مورد نیاز را برای کار خود به دست میآورد، اما عملکردی را از خود نشان نمیدهد در اولین قدم بهتر است که برای تعمیر لباسشویی از بسته بودن درب ماشین اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد ممکن است مسئله پیش آمده از موتور تایمر ماشین لباسشویی شما باشد.

 

در صورتی که قصد تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما را دارید باید ابتدا شیر آب ساختمان را به صورت کامل ببندید و لوله اتصال ورودی که به شیر متصل شده است را باز کنید. در صورتی که آب منطقه مورد نظر شما سخت باشد، ممکن است که رسوب توری موجود در شیر الکتریکی را کپ کرده و مانع عبور آب شود.

 

آب از مخزن ماشین لباسشویی نشت میکند

در صورتی که به شکل مداوم آب از درب ماشین لباسشویی شما نشت میکند، در اولین مرحله بهتر است که قبل از تعمیر ماشین لباسشویی خود، نسبت به سالم بودن لاستیک موجود بر روی درب اطمینان حاصل کنید. چنانچه لاستیک مشکلی نداشت، ممکن است مخزن سیستم خراب باشد. در صورت خرابی مخزن میتوانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

اگر با انجام تمام این مراحل مشکل برطرف نشد باید برای تعمیر لباسشویی ارج و دیگر برندها، اتصال لوله انتقال آب را به شیر الکتریکی مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر این ممکن است مشکل از لوله خرطومی مخزن به پمپ اصلی باشد. به همین منظور بهتر است که در تعمیر ماشین لباسشویی خود با هر نوع برندی، این قطعه را نیز بازدید کنید.

 

تعمیر لباسشویی در صورتی که فرایند اجرای برنامه ها به طور کامل مختل شده باشد

در صورتی که ماشین لباسشویی شما برنامهها را به درستی اجرا نکند و در پروسه عملکرد آن مشکلی به وجود بیاورد، ممکن است دلیل اصلی آن خراب شدن برد ماشین باشد. در این صورت برای تعمیر لباسشویی اگر اقدامات اولیهای که انجام میدهید کارساز نبود، باید نسبت به تعمیر برد لباسشویی خود اقدام نمایید.

 

این مشکل ممکن است در تمامی نمونههای ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد. در واقع تفاوتی میان ماشینهای لباسشویی دوقلو و دیگر انواع آن وجود ندارد. به همین منظور اگر در لباسشویی دو قلو شما اختلال عملکرد در پروسه برنامهها به وجود آمد باید نسبت به تعویض برد در تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو خود اقدام نمایید .

 

طول عمر ماشین لباسشویی

میانگین امید به زندگی یک ماشین لباسشویی جدید 11 سال است. گزارش مصرف کننده جایگزین هر دستگاهی که بیش از هشت سال از آن استفاده شود عمرش رو به پایان است ، مگر اینکه مدل بالایی باشد و جذابیت خاصی برای شما داشته باشد.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.