اهمیت تعمیر مایکروویو

مایکروویو در صدها میلیون خانه در سراسر جهان یافت می شود. این یک فناوری مدرن اعجاز است که در تهیه غذای گرم مفید است. هرگونه خطایی در تعمیر اجاق مایکروویو می تواند بر روال روزمره شما تأثیر بگذارد. بنابراین تعمیر مایکروویو بسیار ضروری است. تعمیر ماکروفر بهترین گزینه به جای خرید یک گزینه جدید است.

 

شرکت چتر سبز هر مارک مایکروویو را تعمیر می کند. فرقی نمی کند از کجا خریداری کرده اید یا برای کدام شرکت است.

 

اگر مشکلی در مورد تعمیر مایکروویو خود دارید ، با ما تماس بگیرید.

ایراد در عملکرد مایکروویو

اطلاعاتی که حتما برای تعمیر مایکروویو به آن نیاز دارید

مایکروویو یکی از محبوبترین وسایل و لوازمی است که تمامی بانوان در منازل خود از آن استفاده خواهند کرد. عملکرد بسیار راحتی که این وسیله کاربردی دارد موجب شده تا هر چه بیشتر خود را در تمامی منازل جا کند. در صورتی که مشکلی در عملکرد این دستگاه به وجود بیاید بسیار سخت میتوان آن را عیب یابی کرد.

چون اکثر ما در این زمینه اطلاعات کافی نداریم و نمیتوانیم به درستی مشکل پیش آمده را تشخیص دهیم، بهتر است که برای تعمیر مایکروویو خود از افراد متخصص و خبره استفاده نماییم.

عمده دلایل خراب شدن و نیاز به تعمیر مایکروویو

مشکل معیوب بودن و یا کم نور بودن لامپ مایکروویو

بسیاری از افراد به دلیل این که لامپ مایکروویوشان کم نور است یا به صورت کلی کار نمیکند گله دارند و سعی در تعمیر مایکروویو خود میکنند. همان گونه که میدانید لامپ مایکروویو یکی از مهمترین قطعات آن است که نقش بسیار زیادی در پخت کامل غذای ما دارد.

در صورتی که این قطعه کاربردی در دستگاه کار نمیکند، تنها دلیلی که میتوان برای آن در نظر گرفت سوختن آن است. در شرایطی که لامپ موجود در دستگاه خاموش و روشن میشود و یا در اصطلاح چشمک میزند، به احتمال زیاد مشکل اصلی از لامپ است و برای تعمیر مایکروویو خود میتوانید آن را تعویض نمایید.

در صورتی که میزان نور لامپ به نسبت قبل کمتر شده باشد نیز مشکل از مایکروویو خواهد بود و برای عیب یابی باید، تنظیمات مایکروویو را مورد بررسی قرار دهید. گاهی اوقات پایین بودن میزان نور لامپ مایکروویو میتواند به دلیل خطای صفحه کنترل یا سیم کشی نادرست دستگاه باشد.

مایکروویو در دسته لوازمی قرار دارد که بهتر است در صورت وجود هر گونه مشکلی، تعمیر آن را به افراد متخصص سپرد. در صورتی که لامپ نزدیک خازن قرار گرفته باشد فرایند تعمیر مایکروویو را با مشکل مواجه میسازد و میتواند موجب آسیب به دیگر نقاط دستگاه شود.

مایکروویو پس از روشن شدن گرم نمیکند

تقریباً تمام بانوانی که از مایکروویو استفاده میکنند، یکی از عمده مشکلاتی که با آن مواجه شدهاند، عدم گرم شدن دستگاه است. بیشتر مایکروویو ها دارای دیود ولتاژ بالایی هستند که میتواند جریان AC را به DC تبدیل کند. زمانی که ولتاژ به آخرین حد خود میرسد، مگنترون مسئولیت گرم کردن دستگاه را به عهده خواهد گرفت.

این مشکل ممکن است در هر شرایطی حتی زمانی که لامپ سیستم روشن باشد، رخ دهد. به صورتی که لامپ روشن است اما دستگاه کار نمیکند. اولین دلیلی که میتوان برای این مشکل عنوان کرد، خرابی مگنترون است. به صورتی که هر آسیبی در این قطعه رخ دهد موجب گرم نشدن دستگاه خواهد شد. برای حل این موضوع و تعمیر مایکروویو باید مگنترون به صورت کامل تعویض گردد.

هنگام تعمیر مایکروویو ال جی در مواردی ممکن است مشکل اصلی از قطعهای به نام دیود باشد که نتواند ولتاژ مورد نیاز را برای ایجاد گرما تولید کند. در صورتی که این قطعه آسیب دیده باشد، برای عیب یابی میتوانید از اهم متر استفاده کنید تا متوجه عملکرد درست یا نادرست این قطعه شوید.

چنانچه برای تعمیر مایکروفر ال جی خود از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید، پس از بازرسی دستگاه میتوانند تشخیص دهند که مشکل اصلی مایکروویو از قطعاتی همچون خازن یا دیود است. علاوه بر این ممکن است تشخیص متخصص معیوب بودن درب مایکروویو باشد که مانع از تولید گرما توسط مگنترون خواهد شد.

مایکروویو در بین کار خود به خود خاموش میشود

گاهی اوقات ممکن است دستگاه پس از چند ثانیه کار کردن، به صورت خودکار خاموش شود. یکی از عمدهترین دلایلی که میتواند موجب ایجاد این معضل گردد، مسئله قفل درب است که برای حل آن و تعمیر مایکروویو معیوب شده، باید درب را سرویس کرد یا این که باید خازن را تعویض کنید.

علاوه بر قفل درب مسائل و مشکلات بسیار دیگری نیز هستند که میتواند موجب خاموش شدن دستگاه پس از گذشت 3 ثانیه شود، که از جمله آن میتوان به معیوب بودن فن موتور، ترانسفرمر و یا تاچ پد اشاره کرد.

کارکرد مایکروویو

در صورتی که قصد تعمیر مایکروویو خود را دارید باید دقت کنید که یکی از حساسترین لوازم جانبی موجود در این دستگاه خازن است. در واقع خازن میتواند حتی زمانی که دستگاه به برق متصل نیست، تولید انرژی کند و موجب خرابی دستگاه شود. پس اگر قصد تعمیرات مایکروفر پاناسونیک یا هر برند دیگری را دارید بهتر است کار را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

مایکروویوها بسیار سریع و کارآمد هستند زیرا انرژی گرما را مستقیماً به مولکول های داخل غذا منتقل می کنند. مایکروویوها مانند تابش خورشید ، غذای شما را گرم می کنند. مایکروویو دقیقاً شبیه به امواج الکترومغناطیسی است که از طریق فرستنده تلویزیون و رادیو از هوا عبور می کند.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.