بهترین راه تعمیر یخچال فریزر در کوتاه ترین زمان

در صورتی که یخچال فریزر شما با مشکلاتی مواجه شده باشد که باعث شود تا یخچال به درستی کار نکند، برای انجام تعمیر یخچال در منزل، می­توانید با متخصصانی که در این زمینه فعالیت می­کنند تماس بگیرید یا با مطالعه این مقاله نسبت به تعمیر یخچال فریزر خود در مواردی خاص اقدام نمایید.

 

همان گونه که می­دانید یخچال­ها دستگاه­هایی بسیار قدرتمند هستند که می­توانند نیاز­های روزمره ما را پاسخ­گو باشند. در صورت وجود هر نوع اختلالی در عملکرد آن باید سریعا نسبت به تعمیرات یخچال اقدام نمایید تا با خراب شدن مواد غذایی موجود در یخچال، زندگی عادی شما را با مشکل مواجه نکند.

عیب یابی و تعمیر یخچال و فریزر

 

مسائل و مشکلاتی که اکثراً افراد را با عیب یابی و تعمیر یخچال و فریزر روبرو می­سازد

در صورتی که قصد عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر را داشته باشید باید توجه کنید که مشکل اصلی موجود در دستگاه شامل چه عواملی است. بخشی از عمده­ترین مشکلات آن کنترل مسیر انتقال برق، کویل و کندانسور موجود در آن است.

به صورت طبیعی برای این که یخچال فریزر شما کارکرد بهتری را داشته باشد بهتر است که سیم پیچ­های مختص به کندانسور موجود در یخچال را هر ساله تمیز کنید. در بسیاری از یخچال­ها از جمله ساید بای ساید باید کندانسورهای موجود در آن هر شش ماه یک بار به صورت کامل تمیز شوند.

تعدادی از یخچال­ها ممکن است که در قسمت پشتی آن، دارای سیم پیچ مشکی رنگ باشند که در این صورت نیاز به تمیز کردن آن و تعمیر یخچال فریزر نسبت به دیگر یخچال­ها کمتر احساس می­شود. در این حالت بهتر است هرازگاهی کندانسور موجود در یخچال را با جاروبرقی تمیز کنید.

از جمله مشکلاتی که ممکن است منجر به تعمیر یخچال  شود

روشن بودن دائمی موتور یخچال

زمانی که یخچال سعی می­کند که مواد موجود در خود را سرد کند اما بنا به دلایل مختلف با مشکلات خاصی مواجه شود، دائم الکار خواهد شد. این مشکل می­تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن شامل:

باز بودن درب یخچال برای مدت طولانی

گرم بودن بیش از اندازه فضای آشپزخانه

سیم پیچ­های کندانسور باید تمیز شوند.

درزهای در یخچال در کارخانه به درستی آب بندی نشده­اند.

تنظیم یخچال به صورتی است که در حالت بسیار سرد قرار گرفته.

گرفتگی لوله تنظیم کننده سرد کردن جریان هوای سرد داخل یخچال

قرار دادن ماده غذایی بیش از اندازه در یخچال

در صورت دائم الکار بودن دستگاه، اگر قصد تعمیر یخچال فریزر را دارید، اولین قدمی که باید بردارید چک کردن لامپ موجود در یخچال فریزر است. در صورتی که لامپ موجود در یخچال به درستی کار می­کند، بهتر است که به صدای حاصل از کار کردن یخچال گوش کنید. در این شرایط باید اطمینان حاصل کنید که هیچ گرفتگی مسیر بین فریزر تا بخش اصلی یخچال را نپوشانده باشد.

در صورتی که یخچال فریزر با انسداد مسیر مواجه نشده باشد باید مسائل دیگری همچون گاز موجود در یخچال را مورد بررسی قرار دهید. به صورتی که اگر این دستگاه موفق به خنک کردن مواد غذایی در یخچال نشود، احتمال این که ماده سرد ساز موجود در یخچال کم باشد وجود دارد پس باید نسبت به شارژ آن اقدام نمایید.

هنگامی که در سدد تعمیر یخچال فریزر خود هستید و با در نظر گرفتن تمام این موارد، کماکان موتور یخچال به صورت دائم الکار باشد امکان این که دستگاه برفک زدا با مشکلی مواجه شده باشد زیاد است. این سیستم ممکن است در بخش­هایی همچون گرم کن برفک زدا، تایمر برفک زداو یا قطع کن برفک زدا دچار مشکل شده باشد.

گرم بودن یا سرد کردن بیش از اندازه مواد غذایی

در حالت عادی دمای استاندارد یخچال ممکن است در برندها و مدل­های مختلف متفاوت باشد. اما با این حال به طور کلی این دما می­تواند در یخچال معمولی بین 2 تا 5 درجه سانتی گراد و در یخچال فریزر بین منفی 15 تا منفی 18 درجه سانتی گراد باشد.

در صورتی که دمای یخچال فریزر را در حالت طبیعی آن قرار می­دهید اما با این وجود مواد غذایی موجود در آن یخ نزد، ممکن است مشکل اصلی از تنظیم گر و یا سنسور دمای یخچال فریزر باشد. برای تعمیر یخچال فریزر خود در این شرایط می­توانید از یک دماسنج استفاده نمایید تا با اندازه گیری دما، عدد به دست آمده را با عدد موجود بر دماسنج یخچال مقایسه نمایید.

تعمیر یخچال به علت وجود بو، سر و صدا و نشتی

در صورتی که یخچال فریزر شما بوی نامطبوعی دارد، ابتدا مواد موجود در آن را بررسی کنید تا در صورت وجود ماده غذایی فاسد، آن را از یخچال بتوان خارج کرد. در صورتی که باز هم این بو را احساس کردید می­توان با خارج کردن قفسه­ها و شستشوی آن با نوشابه بوی نامطبوع یخچال را از بین ببرید.

در صورتی که بعد از جابجایی این سیستم بنا به دلایل مختلفی از جمله تعمیر یخچال فریزر و یا شستوشوی آن سر و صداهای ارتعاشی را از دستگاه شنیدید، برای رفع آن باید قسمت­هایی از جمله پایه­ها، غلتک­ها، شل بودن لوله­های کمپرسور و شل بودن کویل را مورد بررسی قرار دهید.

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.