تعمیر جاروبرقی خود را به چتر سبز بسپارید

تعمیر تخصصی جاروبرقی

جاروبرقی یکی از اساسی ترین لوازم منزل میباشد که نبودش اختلال اساسی در منزل شما ایجاد میکند. چتر سبز با ارائه خدمات به مشتریان ، ما به ارائه خدمات با کیفیت ، مقرون به صرفه و سریع افتخار می کنیم تا نه تنها انتظارات شما را برآورده کنیم بلکه از آنها فراتر برویم. شررکت چتر سبز شما را ترغیب می کند به تعمیر جاروبرقی نه تعویض آن.

قبل از تعمیر جاروبرقی خود بهتر است این متن را بخوانید

جاروبرقیها در دسته لوازمی قرار دارند که بسیار پر کاربرد بوده و در تمامی منازل از آن استفاده خواهد شد. در این مقاله با مسائل و مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقیها به وجود بیاید توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. اما توصیه ما به شما این است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی در زمینه لوازم الکتریکی، بهتر است که خودتان نسبت به تعمیر جاروبرقی اقدام نکنید.

اختلال در عملکرد جاروبرقی و تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی ها مشکلات رایج مختلفی دارند که از جمله آن شامل موارد زیر خواهد بود:

 

تعمیر جاروبرقی هنگامی که جاروبرقی روشن نمیشود

در صورتی که جاروبرقی خود را به پریز برق متصل نمودید اما با این حال هیچ عملکردی را از خود نشان نداد، بهترین کار استفاده از یک ولت متر برای چک کردن جریان برق ورودی به دستگاه است. در این مرحله برای تعمیر جاروبرقی خود میتوانید رنج را بر روی عدد 250 ولت قرار داده و برق پریز را اندازه گیری کنید. در صورت وجود مشکلی باید پریز برق را تعویض نمایید.

 

سیم رابط جاروبرقی خراب شده است

در صورتی که با این مشکل مواجه شده باشید برای تعمیر جاروبرقی خود باید ابتدا بدنه آن را باز کرده و با استفاده از یک ولت متر برق سیم جمع کن جاروبرقی را چک کنید. برای انجام این کار باید ابتدا دو شاخه را به برق اصلی وصل کنید تا انتقال برق انجام شود، سپس ورودی سیم رابط را به سیم جمع کن متصل کرده و اهم متر را روی آن قرار دهید.

 

در صورتی که دو شاخه مربوط به رابط سالم و استاندارد باشد، عقربه دستگاه اهم متر تغییر جهت داده و عدد 0 را به نمایش خواهد گذاشت. پس از انجام این کار در تعمییر جاروبرقی، چنانچه سیم رابط یا دو شاخه مشکلی داشته باشند باید در ابتدا دو شاخه را مورد بررسی قرار داده و در صورت سالم بودن آن، سیم رابط را تعویض کنید.

 

سیم جمع کن جاروبرقی معیوب است

در اکثر مواقع هنگامی که با مسئله عدم جمع کردن سیم جاروبرقی مواجه میگردیم، زمانی که مشکل را جویا شویم متوجه خواهیم شد که نیروی برق، وارد سیم جمع کن خواهد شد، اما به دلیل این که شاخکهای آن به حلقه گردان قرقره متصل نمیشود، موجب شده فاز و نول به دستگاه ورود پیدا نکنند.

 

این مشکل باعث شده تا جاروبرقی هنگامی که به برق نیز متصل است، روشن نشود. برای این که تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی را انجام دهیم، باید شاخکها را تا اندازهای به شکل عمود درآورده و سپس قرقره را روی آن قرار دهیم. با این کار هنگام تعمیر جاروبرقی فشار حلقههای گردان بر شاخکها باعث میشود که به سمت پایین تغییر مسیر دهد.

 

جرقه زدن موتور جاروبرقی

جرقه زدن موتور جاروبرقی نیز جزو یکی از مسائل و مشکلاتی است که به نسبت دیگر عیوب، زودتر قابل شناسایی بوده و با علائم مختلفی همچون بوی سوختگی و جرقه زدن قسمت فن در جاروبرقی خود را به نمایش میگذارد. این مسئله میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که از عمدهترین آنها میتوان به ذغال برق موتور اشاره کرد.

 

برای تعمیر موتور جاروبرقی باید ابتدا موتور را از سیستم جدا کرده و به تنهایی آن را به جریان برق متصل کنید. در صورتی که موتور هیچ مشکلی نداشت ممکن است که بالشتک یا آرمیچر مشکل داشته باشند.

 

تعمیر جاروبرقی در مواقعی که جاروبرقی هنگام روشن شدن صدای بسیار بلندی را تولید میکند

این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و پیشنهاد ما به شما این است که در صورت نیاز به تعمیر جاروبرقی، در این مورد کار را به افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند بسپارید. برای تعمیر جاروبرقی بوش و تعمیر جاروبرقی ال جی در صورتی که دستگاه سرو صدای زیادی را تولید میکند ابتدا پروانه جاروبرقی را چک کنید.

 

در این مرحله باید توجه داشته باشید که برخی از جاروبرقیها دارای دو پروانه هستند. برای تعمیر جاروبرقی خود بهتر است که هر دو پروانه موجود در سیستم را چک کنید و در صورت وجود هر گونه نقصی، آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

 

در صورتی که پروانهها مشکلی نداشتند میتوانید بلبرینگ موجود در دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که این قطعه خراب باشد، میتواند موجب شود تا آرمیچر با کفشکها درگیر شده و تولید صدای ناهنجار کند. برای بر طرف کردن این مشکل تنها راه حل تعویض یاتاقان دستگاه است.

 

در مواردی نیز به دلیل این که موتور برای کارکرد بهتر نیاز به سرعت زیادی حین کار کردن دارد، میتواند موجب ایجاد لرزش بسیار زیادی شده و در صورت نبود نگهدارندههای لاستیکی بین قطعات جاروبرقی، پس از روشن کردن دستگاه، تولید صدای ناهنجاری را داشته باشد.

 

وقتی جاروبرقی شما نتواند به مکش مناسب برسد:

کیف یا محفظه را خالی کنید. …

ممکن است تنظیم ارتفاع شما اشتباه باشد. …

فیلترها را بررسی کنید. …

شیلنگ خود را بررسی کنید. …

رول برس خود را بررسی کنید. …

بلاگ

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

نشت گاز یخچال و نحوه تشخیص آن

یکی از عوامل عملکرد نامناسب یخچال ، خالی شدن گاز آن می‌باشد. در این مقاله سعی ما براین است که نحوه تشخیص اتمام گاز یخچال یا دلایل نشت گ...

سوالات متداول

بعد از ثبت درخواست توسط شما، تکنسین متخصص در زمینه ایراد لوازم برقی، مشتری از طریق تماس تلفنی هماهنگی‌های لازم از جمله زمان مورد نظر شما و اخذ  اطلاعات مورد را انجام داده و در زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شود.

مدت زمان رفع مشکل وابسته به نوع مشکل می‌باشد و تعمیرکار همه اطلاعات لازمه را به مشتری ارائه می‌دهد. برای مثال شارژ گاز  و یا مشکلاتی که نیاز به تعویض قطعه نداشته باشند در محل انجام می‌شود.

چتر سبز بعد از رفع مشکل دستگاه ، بمدت یکسال ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

در این صورت سریعا با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسبه محل اعزام گردد.